BS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Zeke Roulstone | ZA | Engraved Tennis Academy | No | - |
[2] | lindokuhle Coko | Advantage Primary | No | - | |
[3] | Ungakum Magigaba | Theodor Herzl Primary | No | - | |
[4] | Imange Puwe | No | - | ||
- | Yonda Hlalu | ZA | Advantage Primary | No | - |
- | Alutha Fulani | No | - | ||
- | Oyintanda Rawana | Advantage Primary | No | - | |
- | Ntsika Fana | ZA | Emntsalani Junior Tennis Club | No | - |
- | Inathi Magadaza | Advantage Primary | No | - | |
- | Viljee Steyn | Charlo Primary | No | - | |
- | Uyamamela Magigaba | ZA | Theodor Herzl Primary | No | - |
- | Zak Botha | Verkenner Primary | No | - | |
- | Yanga Yekani | ZA | Wembley Tennis Club | No | - |
- | Zaiden Buys | Wembley Tennis Club | No | - | |
- | Luvuyo Mendu | Wembley Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-02-25 8:00am | A2 | PELTC - Court 1 |
Viljee Steyn
|
Uyamamela Magigaba
|
0-6, 1-6 |
2023-02-25 8:00am | A3 | PELTC - Court 2 |
Imange Puwe [4]
|
Ntsika Fana
|
6-0, 6-1 |
2023-02-25 8:00am | A4 | PELTC - Court 3 |
Yanga Yekani
|
Zak Botha
|
No Result |
2023-02-25 8:00am | A5 | PELTC - Court 4 |
Yonda Hlalu
|
Oyintanda Rawana
|
6-2, 7-5 |
2023-02-25 8:00am | A6 | PELTC - Court 5 |
Zaiden Buys
|
Ungakum Magigaba [3]
|
7-5, 6-4 |
2023-02-25 8:00am | A7 | PELTC - Court 6 |
Alutha Fulani
|
Luvuyo Mendu
|
6-3, 4-6, 9-11 |
2023-02-25 8:00am | A8 | PELTC - Court 7 |
Inathi Magadaza
|
lindokuhle Coko [2]
|
3-6, 3-6 |
2023-02-25 10:30am | A9 | PELTC - Court 7 |
Zeke Roulstone [1]
|
Uyamamela Magigaba
|
6-1, 6-0 |
2023-02-25 10:30am | A11 | PELTC - Court 9 |
Yonda Hlalu
|
Zaiden Buys
|
1-6, 0-6 |
2023-02-25 11:45am | A12 | PELTC - Court 1 |
Luvuyo Mendu
|
lindokuhle Coko [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-02-26 8:00am | A13 | PELTC - Court 1 |
Zeke Roulstone [1]
|
Imange Puwe [4]
|
6-0, 6-0 |
2023-02-26 8:00am | A14 | PELTC - Court 2 |
Zaiden Buys
|
lindokuhle Coko [2]
|
3-6, 0-6 |
2023-02-26 10:30am | A15 | PELTC - Court 4 |
Zeke Roulstone [1]
|
lindokuhle Coko [2]
|
6-0, 6-1 |
2023-02-26 10:30am | B1 | PELTC - Court 9 |
Imange Puwe [4]
|
Zaiden Buys
|
1-6, 3-6 |
2023-02-26 8:00am | C2 | PELTC - Court 7 |
Yonda Hlalu
|
Luvuyo Mendu
|
6-0, 6-0 |
2023-02-26 11:45am | C3 | PELTC - Court 1 |
Uyamamela Magigaba
|
Yonda Hlalu
|
6-2, 6-3 |
2023-02-25 11:45am | E3 | PELTC - Court 3 |
Oyintanda Rawana
|
Ungakum Magigaba [3]
|
1-6, 1-6 |
2023-02-25 11:45am | E4 | PELTC - Court 4 |
Alutha Fulani
|
Inathi Magadaza
|
1-6, 0-6 |
2023-02-26 8:00am | E5 | PELTC - Court 8 |
Viljee Steyn
|
Ntsika Fana
|
2-6, 7-6(8), 10-4 |
2023-02-26 8:00am | E6 | PELTC - Court 9 |
Ungakum Magigaba [3]
|
Inathi Magadaza
|
6-3, 7-6(3) |
2023-02-26 11:45am | E7 | PELTC - Court 2 |
Viljee Steyn
|
Ungakum Magigaba [3]
|
|
2023-02-26 11:45am | F1 | PELTC - Court 3 |
Ntsika Fana
|
Inathi Magadaza
|
|
2023-02-26 9:15am | G2 | PELTC - Court 1 |
Oyintanda Rawana
|
Alutha Fulani
|
3-6, 6-7(5) |