BS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Cruz Newton | ZA | Knysna Primary School | No | - |
- | Erik Goedhals | ZA | Plettenberg Bay Tennis Club | No | - |
- | Nicolas Muller | St Francis Bay | No | - | |
[4] | Imange Puwe | No | - | ||
- | Oyintanda Rawana | Advantage Primary | No | - | |
- | Kyle Liebenberg | ZA | Courtrai Laerskool | No | - |
- | Inathi Magadaza | Advantage Primary | No | - | |
- | Eneale Rolfe | ZA | Durbanville Tennis Club | No | - |
- | Luhann Bester | ZA | Knysna Primary School | No | - |
[3] | Max Botha | ZA | Plettenberg Bay Tennis Club | No | - |
- | Keagan Godfrey | Oakhill High | No | - | |
- | Franco van Rensburg | ZA | Wesbank Tennis Club | No | - |
[2] | lindokuhle Coko | Advantage Primary | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-07-21 2:15pm | A2 | OQH - |
Erik Goedhals
|
Nicolas Muller
|
6-0, 6-0 |
2023-07-21 2:15pm | A4 | OQH - |
Oyintanda Rawana
|
Kyle Liebenberg
|
3-6, 4-6 |
N/A | A5 | OQH - |
Inathi Magadaza
|
Eneale Rolfe
(Did not play)
|
Walkover |
2023-07-21 2:15pm | A6 | OQH - |
Luhann Bester
|
Max Botha [3]
|
3-6, 1-6 |
2023-07-21 2:15pm | A7 | GR8 - court 2 |
Keagan Godfrey
|
Franco van Rensburg
|
4-6, 2-6 |
2023-07-21 4:00pm | A9 | OQH - |
Cruz Newton [1]
|
Erik Goedhals
|
6-2, 6-3 |
2023-07-22 9:15am | A10 | GTC - Court 1 |
Imange Puwe [4]
|
Kyle Liebenberg
|
6-2, 6-1 |
2023-07-21 4:00pm | A11 | OQH - |
Inathi Magadaza
|
Max Botha [3]
|
1-6, 1-6 |
2023-07-21 4:00pm | A12 | OQH - |
Franco van Rensburg
|
lindokuhle Coko [2]
|
4-6, 2-6 |
2023-07-22 8:00am | A13 | GR8 - Court 1 |
Cruz Newton [1]
|
Imange Puwe [4]
|
6-3, 6-1 |
2023-07-22 8:00am | A14 | GR8 - court 2 |
Max Botha [3]
|
lindokuhle Coko [2]
|
6-4, 3-6, 6-10 |
2023-07-23 8:30am | A15 | GR8 - court 3 |
Cruz Newton [1]
|
lindokuhle Coko [2]
|
6-1, 7-5 |
2023-07-22 10:30am | B1 | GR8 - court 3 |
Imange Puwe [4]
|
Max Botha [3]
|
6-3, 3-6, 10-6 |
2023-07-22 10:30am | C1 | GR8 - Court 1 |
Erik Goedhals
|
Kyle Liebenberg
|
6-0, 6-0 |
2023-07-22 10:30am | C2 | GR8 - court 2 |
Inathi Magadaza
|
Franco van Rensburg
|
3-6, 3-6 |
2023-07-22 12:30pm | C3 | GR8 - court 3 |
Erik Goedhals
|
Franco van Rensburg
|
6-1, 6-3 |
2023-07-22 12:30pm | D1 | GR8 - court 2 |
Kyle Liebenberg
|
Inathi Magadaza
|
2-6, 2-6 |
2023-07-22 8:00am | E5 | GR8 - court 3 |
Nicolas Muller
|
Oyintanda Rawana
|
6-0, 6-1 |
2023-07-22 8:00am | E6 | GR8 - court 4 |
Luhann Bester
|
Keagan Godfrey
|
2-6, 4-6 |
2023-07-22 10:30am | E7 | GR8 - court 2 |
Nicolas Muller
|
Keagan Godfrey
|
5-7, 3-6 |
2023-07-22 10:30am | F1 | GR8 - court 4 |
Oyintanda Rawana
|
Luhann Bester
|
1-6, 0-6 |