BS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Jayden SUMMERS | Midstream College | No | - | |
[2] | Michaèl Bell | ZA | North West | No | - |
[3] | Erick Heyns | ZA | Willem Postma Primary | No | - |
[4] | Nhlakanipho NGWENYA | Fairland Tennis Club | No | - | |
[5] | Reuben Lerm | ZA | Hugenote Laerskool | No | - |
[6] | Rhys Vorwerk | Hillcrest Tennis Club | No | - | |
[7] | Benjamin Loots | ZA | Hermanus Tennis Club | No | - |
[8] | Calum Saayman | ZA | German Country Club | No | - |
[9] | Christiaan Campher | ZA | Fairland Tennis Club | No | - |
[10] | Rynard VAN DER LAAN | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
[11] | George Denysschen | ZA | Hillcrest Tennis Club | No | - |
[12] | Bogdan Mandic | Grey College Primary | No | - | |
[13] | Nicolai Paraian | ZA | Rivonia Recreation Club | No | - |
[14] | Niel Erasmus | ZA | Garsfontein Primary | No | - |
[15] | Bryan Wiggill | ZA | Selection Park Tennis Club | No | - |
[16] | Declan Halsey | St Stithians Boys' College | No | - | |
- | Alternate 2 | Yes | Lourens Swanepoel | ||
- | Gustav Trumpelmann | Affies | No | - | |
- | Tshireletso Mohlala | ZA | Soshanguve Tennis Club | No | - |
- | Juan Dique | Elarduspark Primary | No | - | |
- | Waldo de Beer | Rustenburg High | No | - | |
- | Josiah Stroh | ZA | Fairland Tennis Club | No | - |
- | Brayden Batchelor | German Country Club | No | - | |
- | Rhys Miller | ZA | German Country Club | No | - |
- | Cameron Corbett | Old Edwardian Tennis Club | No | - | |
- | Auden Caby | Florida Park Tennis Club | No | - | |
- | ADAM BRICKMAN | ZA | Killarney Tennis Club | No | - |
- | Jaco van Lingen | ZA | Noordheuwel Tennis Club | No | - |
- | Constantine Covary | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Jayden Myers | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Cruz Volkwyn | ZA | Brackenhurst tennis club | No | - |
- | Borys Alexander | ZA | Bedfordview Country Club | Yes | Alternate 1 |
- | Nathan Wiggill | ZA | Selection Park Tennis Club | No | - |
- | Dalain Crous | Valhalla | No | - | |
- | Noah Parker | ZA | Italian Club Bedfordview | No | - |
- | Zander van der Merwe | ZA | Hartbeespoort Tennis Club | No | - |
- | Liam Badenhorst | Curro Hazeldene Primary | No | - | |
- | Janko Lamprecht | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Hendrik du Preez | Hoërskool Waterkloof | No | - | |
- | Tiisetso Mekwa | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Pierre de la Port | ZA | Doringkloof Tennis Club | No | - |
- | Tshiamo Mohlala | No | - | ||
- | Mahlohonolo Mohlala | ZA | No | - | |
- | Aadil Vally | ZA | No | - | |
- | Mohau Mvila | ZA | No | - | |
- | Hriday Kambaran | ZA | Umtentweni Tennis Club | No | - |
- | Thyan Botha | ZA | Polokwane Tennis Club | No | - |
- | Schubert Smith | Mpumalanga | No | - | |
- | Reinard Stafford | Baillie Park Tennis Klub | No | - | |
- | Hanno Bouwer | ZA | Paul Roos Gimnasium | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Noah Snell | ZA | Lowveld Juniors | No | - |
- | Aidan Blaauw | ZA | Parkrand Tennis Complex | No | - |
- | Alternate 1 | York High School (George) | Yes | Borys Alexander | |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Lourens Swanepoel | ZA | Brooklyn-Union Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-10-04 10:30am | A2 | Tuks - Court 14 |
Janko Lamprecht
|
Mohau Mvila
|
4-6, 6-4, 2-6 |
2023-10-04 10:30am | A3 | Tuks - Court 15 |
Reinard Stafford
|
Pierre de la Port
|
5-7, 2-6 |
2023-10-04 10:30am | A5 | Tuks - Court 16 |
Bryan Wiggill [15]
|
Cruz Volkwyn
|
6-0, 6-0 |
2023-10-04 12:00pm | A6 | Tuks - Court 1 |
Hriday Kambaran
|
Brayden Batchelor
|
1-6, 3-6 |
N/A | A7 | - |
Thyan Botha
|
Alternate 2
(Did not play)
|
Walkover |
2023-10-04 12:00pm | A10 | Tuks - Court 3 |
Waldo de Beer
|
Mahlohonolo Mohlala
|
6-2, 5-7, 3-6 |
2023-10-04 12:00pm | A11 | Tuks - Court 4 |
Cameron Corbett
|
Hanno Bouwer
|
6-7, 1-6 |
2023-10-04 12:00pm | A14 | Tuks - Court 5 |
Constantine Covary
|
Zander van der Merwe
|
3-6, 3-6 |
2023-10-04 12:00pm | A15 | Tuks - Court 6 |
Juan Dique
|
Liam Badenhorst
|
0-6, 1-6 |
2023-10-04 12:00pm | A18 | Tuks - Court 7 |
Tiisetso Mekwa
|
Jayden Myers
|
6-4, 6-2 |
2023-10-04 12:00pm | A19 | Tuks - Court 8 |
Dalain Crous
|
Tshireletso Mohlala
|
3-6, 1-6 |
2023-10-04 12:00pm | A21 | Tuks - Court 9 |
Declan Halsey [16]
|
Rhys Miller
|
6-3, 6-2 |
2023-10-04 12:00pm | A22 | Tuks - Court 10 |
Gustav Trumpelmann
|
Josiah Stroh
|
1-6, 4-6 |
N/A | A23 | - |
Noah Parker
|
Borys Alexander
(Did not play)
|
Walkover |
2023-10-04 12:00pm | A26 | Tuks - Court 12 |
Auden Caby
|
Aadil Vally
|
0-6, 0-6 |
2023-10-04 12:00pm | A27 | Tuks - Court 13 |
Schubert Smith
|
ADAM BRICKMAN
|
0-6, 0-6 |
2023-10-04 12:00pm | A30 | Tuks - Court 14 |
Jaco van Lingen
|
Hendrik du Preez
|
3-6, 2-6 |
2023-10-04 12:00pm | A31 | Tuks - Court 15 |
Tshiamo Mohlala
|
Nathan Wiggill
|
6-2, 6-1 |
2023-10-05 9:30am | A33 | Tuks - Court 12 |
Jayden SUMMERS [1]
|
Mohau Mvila
|
6-3, 6-4 |
2023-10-05 9:30am | A34 | Tuks - Court 13 |
Pierre de la Port
|
Nicolai Paraian [13]
|
2-6, 3-6 |
2023-10-05 9:30am | A35 | Tuks - Court 14 |
Bryan Wiggill [15]
|
Brayden Batchelor
|
6-1, 6-0 |
2023-10-05 9:30am | A36 | Tuks - Court 15 |
Thyan Botha
|
Reuben Lerm [5]
|
3-6, 7-5, 3-6 |
2023-10-05 11:00am | A37 | Tuks - Court 8 |
Nhlakanipho NGWENYA [4]
|
Mahlohonolo Mohlala
|
6-1, 6-1 |
2023-10-05 11:00am | A38 | Tuks - Court 1 |
Hanno Bouwer
|
Niel Erasmus [14]
|
6-4, 6-2 |
2023-10-05 11:00am | A39 | Tuks - Court 2 |
Bogdan Mandic [12]
|
Zander van der Merwe
|
6-1, 6-1 |
2023-10-05 11:00am | A40 | Tuks - Court 3 |
Liam Badenhorst
|
Rhys Vorwerk [6]
|
2-6, 2-6 |
2023-10-05 11:00am | A41 | Tuks - Court 4 |
Calum Saayman [8]
|
Tiisetso Mekwa
|
6-0, 6-2 |
2023-10-05 11:00am | A42 | Tuks - Court 5 |
Tshireletso Mohlala
|
George Denysschen [11]
|
1-6, 3-6 |
2023-10-05 11:00am | A43 | Tuks - Court 6 |
Declan Halsey [16]
|
Josiah Stroh
|
6-4, 6-3 |
2023-10-05 11:00am | A44 | Tuks - Court 7 |
Noah Parker
|
Erick Heyns [3]
|
2-6, 2-6 |
2023-10-05 9:30am | A45 | Tuks - Court 16 |
Benjamin Loots [7]
|
Aadil Vally
|
3-6, 4-6 |
2023-10-05 11:00am | A46 | Tuks - Court 9 |
ADAM BRICKMAN
|
Rynard VAN DER LAAN [10]
|
6-2, 1-6, 3-6 |
2023-10-05 11:00am | A47 | Tuks - Court 10 |
Christiaan Campher [9]
|
Hendrik du Preez
|
6-4, 6-0 |
2023-10-05 11:00am | A48 | Tuks - Court 11 |
Tshiamo Mohlala
|
Michaèl Bell [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-10-06 8:00am | A49 | Tuks - Court 10 |
Jayden SUMMERS [1]
|
Nicolai Paraian [13]
|
6-1, 6-2 |
2023-10-06 8:00am | A50 | Tuks - Court 11 |
Bryan Wiggill [15]
|
Reuben Lerm [5]
|
6-3, 7-5 |
2023-10-06 8:00am | A51 | Tuks - Court 12 |
Nhlakanipho NGWENYA [4]
|
Hanno Bouwer
|
7-5, 6-1 |
2023-10-06 8:00am | A52 | Tuks - Court 13 |
Bogdan Mandic [12]
|
Rhys Vorwerk [6]
|
6-4, 1-6, 2-6 |
2023-10-06 8:00am | A53 | Tuks - Court 14 |
Calum Saayman [8]
|
George Denysschen [11]
|
3-6, 1-6 |
2023-10-06 8:00am | A54 | Tuks - Court 15 |
Declan Halsey [16]
|
Erick Heyns [3]
|
2-6, 3-6 |
2023-10-06 8:00am | A55 | Tuks - Court 16 |
Aadil Vally
|
Rynard VAN DER LAAN [10]
|
3-6, 5-7 |
2023-10-06 8:00am | A56 | Tuks - Court 9 |
Christiaan Campher [9]
|
Michaèl Bell [2]
|
4-6, 5-7 |
2023-10-07 8:00am | A57 | Tuks - Court 7 |
Jayden SUMMERS [1]
|
Bryan Wiggill [15]
|
6-4, 7-5 |
2023-10-07 8:00am | A58 | Tuks - Court 8 |
Nhlakanipho NGWENYA [4]
|
Rhys Vorwerk [6]
|
6-3, 6-7, 4-6 |
2023-10-07 8:00am | A59 | Tuks - Court 9 |
George Denysschen [11]
|
Erick Heyns [3]
|
4-6, 2-6 |
2023-10-07 8:00am | A60 | Tuks - Court 10 |
Rynard VAN DER LAAN [10]
|
Michaèl Bell [2]
|
0-6, 6-1, 6-2 |
2023-10-08 8:00am | A61 | GrkTS - Court 1 |
Jayden SUMMERS [1]
|
Rhys Vorwerk [6]
|
6-3, 6-1 |
2023-10-08 8:00am | A62 | GrkTS - Court 2 |
Erick Heyns [3]
|
Rynard VAN DER LAAN [10]
|
3-6, 2-6 |
2023-10-09 8:00am | A63 | GrkTS - Court 3 |
Jayden SUMMERS [1]
|
Rynard VAN DER LAAN [10]
|
6-4, 7-6(4) |
2023-10-09 7:00am | B1 | GrkTS - Court 4 |
Rhys Vorwerk [6]
|
Erick Heyns [3]
|
7-6, 6-3 |
N/A | C1 | Tuks - Court 1 |
Bryan Wiggill [15]
(Did not play)
|
Nhlakanipho NGWENYA [4]
|
Walkover |
2023-10-08 8:00am | C2 | Tuks - Court 3 |
George Denysschen [11]
|
Michaèl Bell [2]
|
1-6, 1-6 |
N/A | C3 | GrkTS - Court 4 |
Nhlakanipho NGWENYA [4]
|
Michaèl Bell [2]
(Did not play)
|
Walkover |
2023-10-06 12:30pm | E1 | Tuks - Court 7 |
Nicolai Paraian [13]
|
Reuben Lerm [5]
|
6-3, 6-1 |
2023-10-06 12:30pm | E2 | Tuks - Court 8 |
Hanno Bouwer
|
Bogdan Mandic [12]
|
5-7, 6-2, 10-6 |
2023-10-06 12:30pm | E3 | Tuks - Court 9 |
Calum Saayman [8]
|
Declan Halsey [16]
|
6-2, 6-0 |
N/A | E4 | Tuks - Court 10 |
Aadil Vally
(Did not play)
|
Christiaan Campher [9]
|
Walkover |
2023-10-07 9:30am | E5 | Tuks - Court 1 |
Nicolai Paraian [13]
|
Hanno Bouwer
|
4-6, 6-2, 6-10 |
2023-10-07 9:30am | E6 | Tuks - Court 2 |
Calum Saayman [8]
|
Christiaan Campher [9]
|
6-7, 0-6 |
2023-10-08 8:00am | E7 | Tuks - Court 11 |
Hanno Bouwer
|
Christiaan Campher [9]
|
6-4, 1-6, 10-4 |
2023-10-08 8:00am | F1 | Tuks - Court 12 |
Nicolai Paraian [13]
|
Calum Saayman [8]
|
3-6, 7-6, 8-10 |
N/A | G1 | Tuks - Court 1 |
Reuben Lerm [5]
(Did not play)
|
Bogdan Mandic [12]
|
Walkover |
2023-10-07 8:00am | G2 | Tuks - Court 2 |
Declan Halsey [16]
|
Aadil Vally
|
6-3, 2-6, 10-5 |
2023-10-08 8:00am | G3 | Tuks - Court 13 |
Bogdan Mandic [12]
|
Declan Halsey [16]
|
6-1, 6-1 |
2023-10-06 11:00am | I1 | Tuks - Court 3 |
Mohau Mvila
|
Pierre de la Port
|
7-5, 6-4 |
N/A | I2 | Tuks - Court 5 |
Brayden Batchelor
|
Thyan Botha
(Did not play)
|
Walkover |
2023-10-06 11:00am | I3 | Tuks - Court 6 |
Mahlohonolo Mohlala
|
Niel Erasmus [14]
|
4-6, 2-6 |
2023-10-06 11:00am | I4 | Tuks - Court 7 |
Zander van der Merwe
|
Liam Badenhorst
|
3-6, 0-6 |
2023-10-06 11:00am | I5 | Tuks - Court 8 |
Tiisetso Mekwa
|
Tshireletso Mohlala
|
1-6, 4-6 |
2023-10-06 11:00am | I6 | Tuks - Court 9 |
Josiah Stroh
|
Noah Parker
|
1-6, 0-6 |
N/A | I7 | Tuks - Court 10 |
Benjamin Loots [7]
(Did not play)
|
ADAM BRICKMAN
|
Walkover |
2023-10-06 11:00am | I8 | Tuks - Court 11 |
Hendrik du Preez
|
Tshiamo Mohlala
|
6-2, 6-3 |
2023-10-06 2:00pm | I9 | Tuks - Court 3 |
Mohau Mvila
|
Brayden Batchelor
|
6-7(5), 6-4, 10-4 |
N/A | I10 | Tuks - Court 4 |
Niel Erasmus [14]
(Did not play)
|
Liam Badenhorst
|
Walkover |
2023-10-06 2:00pm | I11 | Tuks - Court 5 |
Tshireletso Mohlala
|
Noah Parker
|
3-6, 1-6 |
2023-10-06 2:00pm | I12 | Tuks - Court 6 |
ADAM BRICKMAN
|
Hendrik du Preez
|
6-2, 6-0 |
2023-10-07 11:00am | I13 | Tuks - Court 8 |
Mohau Mvila
|
Liam Badenhorst
|
4-6, 6-3, 10-7 |
2023-10-07 11:00am | I14 | Tuks - Court 9 |
Noah Parker
|
ADAM BRICKMAN
|
6-4, 6-7(1), 15-17 |
2023-10-08 8:00am | I15 | Tuks - Court 14 |
Mohau Mvila
|
ADAM BRICKMAN
|
5-7, 7-5, 2-10 |
N/A | J1 | Tuks - Court 15 |
Liam Badenhorst
(Did not play)
|
Noah Parker
|
Walkover |
2023-10-07 11:00am | K2 | Tuks - Court 10 |
Tshireletso Mohlala
|
Hendrik du Preez
|
6-3, 6-2 |
N/A | K3 | Tuks - Court 16 |
Brayden Batchelor
(Did not play)
|
Tshireletso Mohlala
|
Walkover |
2023-10-06 2:00pm | M2 | Tuks - Court 7 |
Mahlohonolo Mohlala
|
Zander van der Merwe
|
4-6, 6-3, 12-10 |
2023-10-06 2:00pm | M3 | Tuks - Court 8 |
Tiisetso Mekwa
|
Josiah Stroh
|
1-6, 2-6 |
2023-10-07 11:00am | M5 | Tuks - Court 11 |
Pierre de la Port
|
Mahlohonolo Mohlala
|
2-6, 3-6 |
2023-10-07 11:00am | M6 | Tuks - Court 12 |
Josiah Stroh
|
Tshiamo Mohlala
|
6-2, 6-0 |
2023-10-07 4:00pm | M7 | Tuks - Court 1 |
Mahlohonolo Mohlala
|
Josiah Stroh
|
6-2, 2-6, 11-9 |
2023-10-08 9:30am | N1 | Tuks - Court 2 |
Pierre de la Port
(Ret.)
|
Tshiamo Mohlala
|
4-6, 0-1 Retired |
2023-10-07 11:00am | O3 | Tuks - Court 13 |
Zander van der Merwe
|
Tiisetso Mekwa
|
2-6, 4-6 |
2023-10-04 1:30pm | Q3 | Tuks - Court 13 |
Cruz Volkwyn
|
Hriday Kambaran
|
3-6, 3-6 |
2023-10-04 1:30pm | Q11 | Tuks - Court 14 |
Rhys Miller
|
Gustav Trumpelmann
|
6-2, 6-1 |
2023-10-05 11:00am | Q17 | Tuks - Court 12 |
Janko Lamprecht
|
Reinard Stafford
|
6-1, 6-2 |
2023-10-05 11:00am | Q19 | Tuks - Court 13 |
Waldo de Beer
|
Cameron Corbett
|
2-6, 3-6 |
2023-10-05 11:00am | Q20 | Tuks - Court 14 |
Constantine Covary
|
Juan Dique
|
7-5, 6-2 |
N/A | Q21 | - |
Jayden Myers
(Did not play)
|
Dalain Crous
|
Walkover |
2023-10-05 11:00am | Q22 | Tuks - Court 16 |
Rhys Miller
|
Borys Alexander
|
1-6, 0-6 |
2023-10-05 12:30pm | Q23 | Tuks - Court 1 |
Auden Caby
|
Schubert Smith
|
4-6, 2-6 |
2023-10-05 12:30pm | Q24 | Tuks - Court 2 |
Jaco van Lingen
(Ret.)
|
Nathan Wiggill
|
6-2, 2-6 Retired |
N/A | Q25 | Tuks - Court 12 |
Janko Lamprecht
(Did not play)
|
Hriday Kambaran
|
Walkover |
2023-10-06 11:00am | Q26 | Tuks - Court 13 |
Cameron Corbett
|
Constantine Covary
|
6-1, 6-1 |
2023-10-06 11:00am | Q27 | Tuks - Court 14 |
Dalain Crous
|
Borys Alexander
|
0-6, 1-6 |
2023-10-06 11:00am | Q28 | Tuks - Court 15 |
Schubert Smith
|
Nathan Wiggill
|
7-6, 6-4 |
2023-10-06 2:00pm | Q29 | Tuks - Court 10 |
Hriday Kambaran
|
Cameron Corbett
|
1-6, 1-6 |
2023-10-06 2:00pm | Q30 | Tuks - Court 11 |
Borys Alexander
|
Schubert Smith
|
6-0, 6-0 |
2023-10-07 11:00am | Q31 | Tuks - Court 14 |
Cameron Corbett
|
Borys Alexander
|
2-6, 1-6 |
2023-10-07 12:30pm | R1 | Tuks - Court 1 |
Hriday Kambaran
|
Schubert Smith
|
6-0, 6-4 |
2023-10-06 2:00pm | S2 | Tuks - Court 13 |
Dalain Crous
|
Nathan Wiggill
|
6-4, 6-4 |
2023-10-07 12:30pm | S3 | Tuks - Court 2 |
Constantine Covary
|
Dalain Crous
|
4-6, 4-6 |
2023-10-06 11:00am | U2 | Tuks - Court 16 |
Waldo de Beer
|
Juan Dique
|
6-1, 7-5 |
2023-10-06 2:00pm | U5 | Tuks - Court 14 |
Reinard Stafford
|
Waldo de Beer
|
2-6, 1-6 |
2023-10-06 11:00am | U6 | Tuks - Court 5 |
Rhys Miller
|
Auden Caby
|
2-6, 1-6 |
N/A | U7 | Tuks - Court 3 |
Waldo de Beer
|
Auden Caby
(Did not play)
|
Walkover |
2023-10-07 12:30pm | V1 | Tuks - Court 4 |
Reinard Stafford
|
Rhys Miller
|
1-6, 0-6 |
2023-10-06 2:00pm | Y15 | Tuks - Court 1 |
Cruz Volkwyn
|
Gustav Trumpelmann
|
2-6, 2-6 |