BS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Luke BOSMAN | Paul Roos Gimnasium | No | - | |
[2] | Tassius Junior CHIGARIRO | Somerset College High | Yes | Christiaan Cronje | |
[3] | Dawid scholtz | ZA | Laerskool Fd Conradie | No | - |
[4] | Raadi TALIEP | ZA | Claremont Tennis Club | No | - |
- | Melt VAN AS | ZA | Country Club Tennis Club | No | - |
- | Michael Loram | ZA | Edgemead Tennis Club | No | - |
- | TRISTAN DAMSEAUX | Somerset West Tennis Club | No | - | |
- | Daniel KNOTT | Somerset West Tennis Club | No | - | |
- | Marno van der Merwe | ZA | Paarl Boys' High School | No | - |
- | Herman Roux | ZA | Welgemoed Tennis Club | No | - |
- | Michael Ellis | Welgemoed Tennis Club | No | - | |
- | Toit Malan | Curro Langebaan Primary | No | - | |
- | Matt Lekay | ZA | Kuilsrivier Tennis Club | No | - |
- | Michal Barrish | Meadowridge Tennis Club | No | - | |
- | Liam Ramin Steenkamp | ZA | University of Cape Town Tennis Club | No | - |
- | Leon Du Toit | ZA | No | - | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[2] | Christiaan Cronje | Paul Roos Gimnasium | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2020-02-21 2:00pm | A1 | PAR - Court 1 |
Luke BOSMAN [1]
|
Liam Ramin Steenkamp
|
6-2, 6-0 |
N/A | A2 | PAR - Court 2 |
Michael Loram
|
Toit Malan
(Did not play)
|
Walkover |
2020-02-21 2:00pm | A3 | PAR - Court 3 |
Dawid scholtz [3]
|
TRISTAN DAMSEAUX
|
2-6, 6-4, 10-4 |
2020-02-21 2:00pm | A4 | PAR - Court 4 |
Leon Du Toit
|
Herman Roux
|
2-6, 1-6 |
2020-02-21 2:00pm | A5 | PAR - Court 5 |
Marno van der Merwe
|
Michael Ellis
|
6-4, 6-3 |
2020-02-21 2:00pm | A6 | PAR - Court 6 |
Melt VAN AS
|
Raadi TALIEP [4]
|
7-6(2), 4-6, 10-2 |
2020-02-21 2:00pm | A7 | PAR - Court 7 |
Michal Barrish
|
Daniel KNOTT
|
1-6, 1-6 |
2020-02-21 2:00pm | A8 | PAR - Court 8 |
Matt Lekay
|
Tassius Junior CHIGARIRO [2]
|
1-6, 7-5, 10-8 |
2020-02-21 4:30pm | A9 | PAR - Court 2 |
Luke BOSMAN [1]
|
Michael Loram
|
6-2, 6-0 |
2020-02-21 4:30pm | A10 | PAR - Court 3 |
Dawid scholtz [3]
|
Herman Roux
|
6-2, 6-3 |
2020-02-21 4:30pm | A11 | PAR - Court 4 |
Marno van der Merwe
|
Melt VAN AS
|
2-6, 6-7(1) |
2020-02-21 4:30pm | A12 | PAR - Court 5 |
Daniel KNOTT
|
Matt Lekay
|
6-0, 6-1 |
2020-02-22 8:00am | A13 | PAR - Court 7 |
Luke BOSMAN [1]
|
Dawid scholtz [3]
|
6-3, 6-2 |
2020-02-22 8:00am | A14 | PAR - Court 8 |
Melt VAN AS
|
Daniel KNOTT
|
1-6, 2-6 |
2020-02-23 8:00am | A15 | PINE - Court 1 |
Luke BOSMAN [1]
|
Daniel KNOTT
|
6-2, 6-0 |
2020-02-23 8:00am | B1 | PINE - Court 2 |
Dawid scholtz [3]
|
Melt VAN AS
|
6-3, 3-6, 3-10 |
2020-02-22 8:00am | C1 | PAR - Court 9 |
Michael Loram
|
Herman Roux
|
6-3, 6-2 |
2020-02-22 8:00am | C2 | PAR - Court 10 |
Marno van der Merwe
|
Matt Lekay
|
6-1, 4-6, 10-6 |
2020-02-23 8:00am | C3 | PINE - Court 3 |
Michael Loram
|
Marno van der Merwe
|
6-2, 6-7(5), 6-10 |
2020-02-23 8:00am | D1 | PINE - Court 4 |
Herman Roux
|
Matt Lekay
|
6-2, 6-3 |
2020-02-21 4:30pm | E2 | PAR - Court 7 |
TRISTAN DAMSEAUX
|
Leon Du Toit
|
6-2, 6-2 |
2020-02-21 4:30pm | E3 | PAR - Court 8 |
Michael Ellis
|
Raadi TALIEP [4]
|
0-6, 1-6 |
2020-02-21 4:30pm | E4 | PAR - Court 9 |
Michal Barrish
|
Tassius Junior CHIGARIRO [2]
|
2-6, 1-6 |
2020-02-22 9:15am | E5 | PAR - Court 1 |
Liam Ramin Steenkamp
|
TRISTAN DAMSEAUX
|
3-6, 3-6 |
2020-02-22 9:15am | E6 | PAR - Court 2 |
Raadi TALIEP [4]
|
Tassius Junior CHIGARIRO [2]
|
6-4, 6-0 |
2020-02-23 8:00am | E7 | PINE - Court 5 |
TRISTAN DAMSEAUX
|
Raadi TALIEP [4]
|
7-5, 6-1 |
2020-02-23 8:00am | F1 | PINE - Court 6 |
Liam Ramin Steenkamp
|
Tassius Junior CHIGARIRO [2]
|
3-6, 3-6 |
N/A | G2 | PAR - Court 4 |
Michael Ellis
(Did not play)
|
Michal Barrish
|
Walkover |
2020-02-23 8:00am | G3 | PINE - Court 7 |
Leon Du Toit
|
Michal Barrish
|
6-3, 5-7, 7-10 |