BS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Daniel Brink | ZA | Glen Country Club | No | - |
[2] | Jonny De Beer | ZA | anthony harris tennis academy | No | - |
[3] | Christian Oberhofer | ZA | Welgemoed Tennis Club | No | - |
[4] | Mpho Bowers | ZA | River Ridge Tennis Club | No | - |
- | Rocco Noades | ZA | Rhenish Laerskool | No | - |
- | frederik Dreyer | Rhenish Laerskool | No | - | |
- | Nicol Human | Hermanus Tennis Academy | No | - | |
- | Pieter-Daniel Schoeman | ZA | Welgemoed Tennis Club | No | - |
- | Nils Le Roux | Jan Van Riebeeck Primary | No | - | |
- | Andrew Rookledge | Constantia Tennis Club | No | - | |
- | Ruben Smit | ZA | Paarl Gimnasium High | No | - |
- | Alec Koch | Recreation Tennis Club | No | - | |
- | Daniel Koch | Recreation Tennis Club | No | - | |
- | Alexander Rossouw | ZA | Edgemead | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | River Boltman | Bishops Preparatory School | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
N/A | A2 | KUI - Court 1 |
Nils Le Roux
(Did not play)
|
Alexander Rossouw
|
Walkover |
2022-04-22 1:30pm | A3 | KUI - Court 2 |
Christian Oberhofer [3]
|
Alec Koch
|
6-2, 6-2 |
2022-04-22 1:30pm | A4 | KUI - Court 3 |
Daniel Koch
|
frederik Dreyer
|
0-6, 0-6 |
2022-04-22 1:30pm | A5 | KUI - Court 4 |
Pieter-Daniel Schoeman
|
Nicol Human
|
2-6, 1-6 |
2022-04-22 2:20pm | A6 | KUI - Court 1 |
Andrew Rookledge
|
Mpho Bowers [4]
|
7-6, 6-4 |
2022-04-22 2:45pm | A7 | KUI - Court 2 |
Ruben Smit
|
Rocco Noades
|
6-3, 6-1 |
2022-04-22 3:30pm | A9 | KUI - Court 3 |
Daniel Brink [1]
|
Alexander Rossouw
|
6-1, 6-3 |
2022-04-22 3:30pm | A10 | KUI - Court 4 |
Christian Oberhofer [3]
|
frederik Dreyer
|
6-3, 6-2 |
2022-04-23 8:00am | A11 | KUI - Court 1 |
Nicol Human
|
Andrew Rookledge
|
6-1, 6-1 |
2022-04-22 4:30pm | A12 | KUI - Court 2 |
Ruben Smit
|
Jonny De Beer [2]
|
1-6, 0-6 |
2022-04-23 8:00am | A13 | KUI - Court 3 |
Daniel Brink [1]
|
Christian Oberhofer [3]
|
6-1, 6-2 |
2022-04-23 8:00am | A14 | KUI - Court 4 |
Nicol Human
|
Jonny De Beer [2]
|
0-6, 4-6 |
2022-04-24 10:30am | A15 | WELG - Court 1 |
Daniel Brink [1]
|
Jonny De Beer [2]
|
3-6, 7-5, 6-10 |
2022-04-23 10:30am | B1 | KUI - Court 3 |
Christian Oberhofer [3]
|
Nicol Human
|
6-3, 6-4 |
2022-04-23 9:15am | C1 | KUI - Court 1 |
Alexander Rossouw
|
frederik Dreyer
|
1-6, 3-6 |
N/A | C2 | KUI - Court 2 |
Andrew Rookledge
|
Ruben Smit
(Did not play)
|
Walkover |
2022-04-24 10:30am | C3 | WELG - Court 2 |
frederik Dreyer
|
Andrew Rookledge
|
6-1, 6-0 |
N/A | D1 | WELG - Court 3 |
Alexander Rossouw
(Did not play)
|
Ruben Smit
|
Walkover |
2022-04-23 8:00am | E2 | KUI - Court 1 |
Alec Koch
|
Daniel Koch
|
6-0, 6-2 |
N/A | E3 | KUI - Court 2 |
Pieter-Daniel Schoeman
|
Mpho Bowers [4]
(Did not play)
|
Walkover |
2022-04-23 10:30am | E6 | KUI - Court 2 |
Pieter-Daniel Schoeman
|
Rocco Noades
|
1-6, 0-6 |
2022-04-24 10:30am | E7 | WELG - Court 4 |
Alec Koch
|
Rocco Noades
|
6-4, 6-3 |