Div 2 - Thurs
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | James Rusk | UC Fit! | No | - | |
- | Dallas Grigg | AU | Woden Squash Centre | No | - |
- | Gary Fisk | AU | Woden Squash Centre | No | - |
- | Stuart Judd | GB | Dickson Squash Club | No | - |
- | Peter Southwell | AU | South Canberra Squash Club | No | - |
- | Greg Rebetzke | AU | Queanbeyan | No | - |
- | Scott Reid | AU | Dickson Squash Club | Yes | Andrew James |
- | Craig Marriott | AU | Dickson Squash Club | No | - |
- | Larry Davin | ZA | South Canberra Squash Club | Yes | |
- | Dirk Phillips | AU | Woden Squash Centre | No | - |
- | Robert Whelan | AU | South Canberra Squash Club | No | - |
- | Sam Jenkin | AU | Bondi Waverley Squash Club | No | - |
- | Jeremy Salter | AU | South Canberra Squash Club | No | - |
- | Sean Rogers | AU | South Canberra Squash Club | No | - |
- | Andrew Curren | AU | South Canberra Squash Club | No | - |
- | Jacob Bennett | AU | South Canberra Squash Club | Yes | Russell Weatherburn |
- | Liam Schnek | AU | South Canberra Squash Club | No | - |
- | Anthony Butler | AU | Woden Squash Centre | No | - |
- | Andrew James | AU | Dickson Squash Club | Yes | |
- | Simon Aungle | AU | Coffs Harbour Squash & Swim Centre | No | - |
- | Alexander Howard | AU | Dickson Squash Club | No | - |
- | Brendan Cara | AU | Dickson Squash Club | No | - |
- | Ricardo Gomes | ZA | Woden Squash Centre | No | - |
- | Chris Robb | AU | UC Fit! | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Fletcher Hall | AU | Vikings Squash Club | No | - |
- | Russell Weatherburn | AU | Woden Squash Centre | Yes | Fletcher Hall |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2020-10-22 6:30pm | Group A: X1 | DSC - Court 5 |
James Rusk
|
Dallas Grigg
|
15-9, 15-7, 15-11 |
2020-10-01 6:30pm | Group A: X2 | DSC - Court 5 |
James Rusk
|
Gary Fisk
|
10-15, 12-15, 13-15 |
2020-11-05 8:00pm | Group A: X3 | WSC - Court 1 |
James Rusk
|
Stuart Judd
|
16-14, 15-12, 17-15 |
2020-10-15 6:30pm | Group A: X4 | DSC - Court 5 |
James Rusk
|
Peter Southwell
|
15-13, 7-15, 15-12, 16-14 |
2020-10-08 6:30pm | Group A: X5 | DSC - Court 5 |
James Rusk
|
Greg Rebetzke
|
15-10, 15-12, 10-15, 15-10 |
2020-11-12 8:00pm | Group A: X6 | WSC - Court 1 |
James Rusk
|
Scott Reid
|
15-13, 15-11, 15-11 |
2020-10-29 6:30pm | Group A: X7 | DSC - Court 5 |
James Rusk
|
Craig Marriott
|
15-11, 18-16, 17-15 |
2020-11-05 8:00pm | Group A: X8 | WSC - Court 2 |
Dallas Grigg
|
Gary Fisk
|
15-10, 13-15, 11-15, 10-15 |
2020-10-01 6:30pm | Group A: X9 | DSC - Court 6 |
Dallas Grigg
|
Stuart Judd
|
13-15, 10-15, 10-15 |
2020-10-08 6:30pm | Group A: X10 | DSC - Court 6 |
Dallas Grigg
|
Peter Southwell
|
15-11, 15-9, 15-12 |
2020-10-15 6:30pm | Group A: X11 | DSC - Court 6 |
Dallas Grigg
|
Greg Rebetzke
|
15-17, 16-14, 18-20, 10-15 |
2020-10-29 6:30pm | Group A: X12 | DSC - Court 6 |
Dallas Grigg
|
Scott Reid
|
15-5, 15-5, 12-15, 19-17 |
2020-11-12 8:00pm | Group A: X13 | WSC - Court 2 |
Dallas Grigg
|
Craig Marriott
|
15-9, 9-15, 15-12, 15-12 |
2020-10-22 6:30pm | Group A: X14 | DSC - Court 5 |
Gary Fisk
|
Stuart Judd
|
13-15, 15-13, 17-15, 10-15, 7-15 |
2020-11-12 8:00pm | Group A: X15 | WSC - Court 1 |
Gary Fisk
|
Peter Southwell
|
15-10, 15-13, 15-12 |
2020-10-29 6:30pm | Group A: X16 | DSC - Court 5 |
Gary Fisk
|
Greg Rebetzke
|
15-11, 15-8, 20-18 |
2020-10-15 6:30pm | Group A: X17 | DSC - Court 5 |
Gary Fisk
|
Scott Reid
|
15-3, 15-6, 15-13 |
2020-10-08 6:30pm | Group A: X18 | DSC - Court 5 |
Gary Fisk
|
Craig Marriott
|
15-3, 17-15, 15-13 |
2020-10-29 6:30pm | Group A: X19 | DSC - Court 6 |
Stuart Judd
|
Peter Southwell
|
15-13, 15-9, 15-9 |
2020-11-12 8:00pm | Group A: X20 | WSC - Court 2 |
Stuart Judd
|
Greg Rebetzke
|
15-13, 15-9, 15-9 |
2020-10-08 6:30pm | Group A: X21 | DSC - Court 6 |
Stuart Judd
|
Scott Reid
|
15-12, 15-7, 17-15 |
2020-10-15 6:30pm | Group A: X22 | DSC - Court 6 |
Stuart Judd
|
Craig Marriott
|
15-12, 15-7, 13-15, 15-11 |
2020-10-22 6:30pm | Group A: X23 | DSC - Court 6 |
Peter Southwell
|
Greg Rebetzke
|
6-15, 5-15, 14-16 |
2020-10-01 6:30pm | Group A: X24 | DSC - Court 5 |
Peter Southwell
|
Scott Reid
|
15-8, 8-15, 8-15, 8-15 |
2020-11-05 8:00pm | Group A: X25 | WSC - Court 1 |
Peter Southwell
|
Craig Marriott
|
15-13, 9-15, 2-15, 15-9, 15-17 |
2020-11-05 8:00pm | Group A: X26 | WSC - Court 2 |
Greg Rebetzke
|
Scott Reid
|
14-16, 15-8, 15-11, 15-7 |
2020-10-01 6:30pm | Group A: X27 | DSC - Court 6 |
Greg Rebetzke
|
Craig Marriott
|
15-11, 13-15, 15-17, 15-7, 12-15 |
2020-10-22 6:30pm | Group A: X28 | DSC - Court 6 |
Scott Reid
|
Craig Marriott
|
6-15, 15-8, 8-15, 15-7, 15-10 |
2020-12-31 8:00pm | Group B: X29 | WSC - Court 1 |
Dirk Phillips
|
Sean Rogers
|
No Result |
2020-10-01 8:00pm | Group B: X30 | WSC - Court 1 |
Dirk Phillips
|
Robert Whelan
|
15-11, 15-7, 15-17, 12-15, 15-10 |
2020-11-05 7:00pm | Group B: X31 | WSC - Court 4 |
Dirk Phillips
|
Jacob Bennett
|
15-11, 15-9, 15-6 |
2020-10-15 8:00pm | Group B: X32 | WSC - Court 1 |
Dirk Phillips
|
Jeremy Salter
|
13-15, 12-15, 15-13, 15-6, 15-7 |
2020-10-08 8:00pm | Group B: X33 | WSC - Court 1 |
Dirk Phillips
|
Andrew Curren
|
15-10, 15-8, 10-15, 6-15, 15-12 |
2020-11-12 7:00pm | Group B: X34 | WSC - Court 4 |
Dirk Phillips
|
Anthony Butler
|
15-10, 16-18, 15-4, 19-17 |
2020-10-29 8:00pm | Group B: X35 | WSC - Court 1 |
Dirk Phillips
|
Liam Schnek
|
12-15, 15-7, 15-11, 15-4 |
2020-11-05 7:00pm | Group B: X36 | WSC - Court 5 |
Sean Rogers
|
Robert Whelan
|
15-13, 10-15, 15-11, 15-12 |
N/A | Group B: X37 | WSC - Court 2 |
Sean Rogers
(Did not play)
|
Jacob Bennett
|
Walkover |
2020-12-31 8:00pm | Group B: X38 | WSC - Court 2 |
Sean Rogers
|
Jeremy Salter
|
No Result |
N/A | Group B: X39 | WSC - Court 2 |
Sean Rogers
|
Andrew Curren
(Did not play)
|
Walkover |
2020-10-29 8:00pm | Group B: X40 | WSC - Court 2 |
Sean Rogers
|
Anthony Butler
|
10-15, 15-10, 14-16, 12-15 |
2020-11-12 7:00pm | Group B: X41 | WSC - Court 5 |
Sean Rogers
|
Liam Schnek
|
11-15, 15-6, 8-15, 15-4, 13-15 |
2020-10-22 8:00pm | Group B: X42 | WSC - Court 1 |
Robert Whelan
|
Jacob Bennett
|
15-10, 15-10, 16-14 |
2020-11-12 7:00pm | Group B: X43 | WSC - Court 4 |
Robert Whelan
|
Jeremy Salter
|
15-9, 5-15, 10-15, 13-15 |
2020-10-29 8:00pm | Group B: X44 | WSC - Court 1 |
Robert Whelan
|
Andrew Curren
|
11-15, 13-15, 15-12, 14-16 |
2020-10-15 8:00pm | Group B: X45 | WSC - Court 1 |
Robert Whelan
|
Anthony Butler
|
10-15, 16-14, 15-11, 14-16, 16-14 |
2020-10-08 8:00pm | Group B: X46 | WSC - Court 1 |
Robert Whelan
|
Liam Schnek
|
15-12, 15-12, 15-13 |
2020-12-31 8:00pm | Group B: X47 | WSC - Court 2 |
Jacob Bennett
|
Jeremy Salter
|
No Result |
2020-11-12 7:00pm | Group B: X48 | WSC - Court 5 |
Jacob Bennett
|
Andrew Curren
|
15-13, 7-15, 5-15, 7-15 |
2020-10-08 8:00pm | Group B: X49 | WSC - Court 2 |
Jacob Bennett
|
Anthony Butler
|
15-11, 8-15, 12-15, 16-14, 9-15 |
2020-10-15 8:00pm | Group B: X50 | WSC - Court 2 |
Jacob Bennett
|
Liam Schnek
|
15-17, 7-15, 15-10, 8-15 |
N/A | Group B: X51 | WSC - Court 2 |
Jeremy Salter
|
Andrew Curren
(Did not play)
|
Walkover |
N/A | Group B: X52 | WSC - Court 1 |
Jeremy Salter
(Did not play)
|
Anthony Butler
|
Walkover |
2020-11-05 7:00pm | Group B: X53 | WSC - Court 4 |
Jeremy Salter
|
Liam Schnek
|
15-13, 15-8, 16-14 |
2020-11-05 7:00pm | Group B: X54 | WSC - Court 5 |
Andrew Curren
|
Anthony Butler
|
15-11, 11-15, 7-15, 15-11, 15-12 |
2020-10-01 8:00pm | Group B: X55 | WSC - Court 2 |
Andrew Curren
|
Liam Schnek
|
10-15, 15-13, 15-11, 15-9 |
2020-10-22 8:00pm | Group B: X56 | WSC - Court 2 |
Anthony Butler
|
Liam Schnek
|
15-8, 15-13, 15-4 |
2020-12-31 7:00pm | Group C: X57 | WSC - Court 4 |
Andrew James
|
Simon Aungle
|
No Result |
2020-10-01 7:00pm | Group C: X58 | WSC - Court 4 |
Andrew James
|
Chris Robb
|
15-10, 12-15, 15-8, 11-15, 11-15 |
2020-11-05 7:00pm | Group C: X59 | DSC - Court 5 |
Andrew James
|
Alexander Howard
|
11-15, 15-11, 15-8, 15-9 |
2020-10-15 7:00pm | Group C: X60 | WSC - Court 4 |
Andrew James
|
Brendan Cara
|
15-12, 11-15, 15-8, 15-12 |
2020-10-08 7:00pm | Group C: X61 | WSC - Court 4 |
Andrew James
|
Ricardo Gomes
|
15-8, 15-12, 12-15, 16-14 |
2020-12-31 7:00pm | Group C: X62 | DSC - Court 5 |
Andrew James
|
Sam Jenkin
|
No Result |
2020-10-29 7:00pm | Group C: X63 | WSC - Court 4 |
Andrew James
|
Larry Davin
|
11-15, 15-11, 11-15, 15-13, 15-10 |
N/A | Group C: X64 | DSC - Court 5 |
Simon Aungle
(Did not play)
|
Chris Robb
|
Walkover |
2020-10-01 7:00pm | Group C: X65 | WSC - Court 5 |
Simon Aungle
|
Alexander Howard
|
10-15, 6-15, 13-15 |
2020-10-08 7:00pm | Group C: X66 | WSC - Court 5 |
Simon Aungle
|
Brendan Cara
|
12-15, 15-10, 15-7, 15-9 |
2020-10-15 7:00pm | Group C: X67 | WSC - Court 5 |
Simon Aungle
|
Ricardo Gomes
|
15-13, 15-6, 11-15, 15-10 |
2020-12-31 7:00pm | Group C: X68 | WSC - Court 5 |
Simon Aungle
|
Sam Jenkin
|
No Result |
N/A | Group C: X69 | DSC - Court 5 |
Simon Aungle
(Did not play)
|
Larry Davin
|
Walkover |
2020-10-22 7:00pm | Group C: X70 | WSC - Court 5 |
Chris Robb
|
Alexander Howard
|
11-15, 15-13, 16-14, 13-15, 11-15 |
2020-11-12 7:00pm | Group C: X71 | DSC - Court 6 |
Chris Robb
|
Brendan Cara
|
15-10, 13-15, 13-15, 15-8, 12-15 |
2020-10-29 7:00pm | Group C: X72 | WSC - Court 4 |
Chris Robb
|
Ricardo Gomes
|
15-10, 14-16, 16-14, 15-13 |
2020-10-15 7:00pm | Group C: X73 | WSC - Court 4 |
Chris Robb
|
Sam Jenkin
|
11-15, 11-15, 11-15 |
2020-10-08 7:00pm | Group C: X74 | WSC - Court 4 |
Chris Robb
|
Larry Davin
|
15-13, 15-9, 15-12 |
2020-10-29 7:00pm | Group C: X75 | WSC - Court 5 |
Alexander Howard
|
Brendan Cara
|
15-10, 13-15, 13-15, 15-8, 12-15 |
2020-11-12 7:00pm | Group C: X76 | DSC - Court 6 |
Alexander Howard
|
Ricardo Gomes
|
19-17, 7-15, 15-12, 10-15, 16-14 |
2020-10-08 7:00pm | Group C: X77 | WSC - Court 5 |
Alexander Howard
|
Sam Jenkin
|
4-15, 13-15, 11-15 |
2020-10-15 7:00pm | Group C: X78 | WSC - Court 5 |
Alexander Howard
|
Larry Davin
|
15-13, 15-9, 15-13 |
2020-10-22 7:00pm | Group C: X79 | WSC - Court 4 |
Brendan Cara
|
Ricardo Gomes
|
15-8, 15-8, 15-9 |
2020-10-01 7:00pm | Group C: X80 | WSC - Court 4 |
Brendan Cara
|
Sam Jenkin
|
15-10, 11-15, 15-9, 15-9 |
2020-11-05 7:00pm | Group C: X81 | DSC - Court 6 |
Brendan Cara
|
Larry Davin
|
15-10, 16-14, 8-15, 15-9 |
2020-12-31 8:30pm | Group C: X82 | DSC - Court 6 |
Ricardo Gomes
|
Sam Jenkin
|
No Result |
2020-10-01 7:00pm | Group C: X83 | WSC - Court 5 |
Ricardo Gomes
|
Larry Davin
|
6-15, 16-18, 15-11, 15-13, 11-15 |
2020-12-31 7:00pm | Group C: X84 | WSC - Court 5 |
Sam Jenkin
|
Larry Davin
|
No Result |